Gürcistanda Üniversite Puanları

puanlari gurcistanda egitim

Gürcistanda Üniversite açısından tam donanımlı özelliklere sahip bir kültür yuvasıdır. Gürcistanda Üniversite Puanları istememekle birlikte, herhangi bir sınava da tabi tutmamaktadır. Lise veya dengi bir okuldan mezun olmanız, Üniversite kapsamına dahil olmanızı sağlayacaktır. Eğitim ve öğretim konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip olması tesadüf değil, inandığı ilkelerinin bir sonucudur. Vizyonuyla gelişen teknolojiye ulaşabiliyor, sizlerin tam donanımlı bir eğitim alması için maksimum seviyede enerji sarf ediyor. Bilindiği üzere Türkiye’ de yapılan Üniversite sınavları öğrencilerin zorlu bir mücadeleye girmesini sağlamaktadır. Bir çok öğrenci taban puanını aşamamakta, istediği bölüme yerleşememektedir. Toplumsal dengeyi sağlamak, çağdaş ve uygarlık seviyesine çıkabilmek için her bireyin hayalini kurduğu mesleğe yönelmesi gerekmektedir. Gürcistan Üniversitesi bu amaç doğrultusunda sizlere yol gösteren bir rehber olmaya devam etmektedir.

Hayalini kurduğunu ve gerçekleşmesi için sınava girmenize gerek olmamaktadır. Üstelik sunduğu imkanlar bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Oldukça ekonomik olması nedeniyle siz değerli öğrenci ve velilerin bütçesini sarsmayacaktır. Gürcistanda Üniversite Puanları aranmamakla birlikte son derece uygun ücretlerle eğitim hayatınıza devam etmenizi sağlamaktadır. Zorlu bir maraton olan Üniversite sınavları Türkiye’ de bir çok öğrencinin taban puanına ulaşamamasını sağlıyor. Fakat Üniversitelerimizde böyle bir zorunluluk ve şart sunulmamakla beraber, lise diplomasını geçerli saymaktadır. Sınava giren öğrenciler, her geçen gün artarak çoğalmakta, fakat bu yarışı bir çok öğrenci kazanamamaktadır. Nihayetinde bir çok öğrenci yerleşememekte ve stres sunumlarını beraberinde getirecektir.

Gürcistan’ da sunulan eğitim şartlarının Türkiye’ den daha ekonomik olduğunu biliyoruz. Bu nedenle hem öğrenciler, hem de veliler ekonomik olarak zorluk çekmeyeceklerdir. Gürcistanda Üniversite Puanları olmamakla beraber, liseyi bitirmenizi yeterli görecektir. Dünya çapında tanınmış ve isim yapmış bir Üniversite olması, ilkelerini başarı seviyesinde tutmasından kaynaklanmaktadır. Vizyonu sadece başarı odaklı olan bir eğitim kurumu, dileğinizi gerçekleştirip, istediğiniz mesleğe yönlendirme imkanını sağlamaktadır. Tüm koşulları itibariyle her geçen gün tam bir öğrenci şehri olması da tercih nedenlerinden biridir. Sanata meraklı, spor aktivitelerinde de varlık gösterebilecek, sosyal ve kültürel anlamda büyük bir özgüven içinde hayatınızın şekillenmesini izleyebileceksiniz.